День Собо́рності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року.

Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Наказом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99

Четверта субота листопада в Україні визнана Днем пам’яті жертв голодоморів. Меморіальні заходи проводяться як в Україні, так і поза її межами. Щорічно в цей день проводиться Всеукраїнська акція «Запали свічку».

27 листопада учні та педагоги школи вшанували пам'ять загиблих під час голодомору 1932-1933 років. 

Учні 9 класу під керівництвом класного керівника Саницької Надії Миколаївни провели захід вшанування пам'яті жертв голодомору, на якому були присутні учні нашої школи .


ЛЮДИНА СТВОРЕНА ПРИРОДОЮ ДЛЯ МИРУ, 
А НЕ ДЛЯ ВІЙНИ,
НАРОДЖЕНА ДЛЯ РАДОСТІ,
А НЕ ДЛЯ ГОРЯ...

ФРАНСУА РАБЛЕ

Щороку 21 вересня в усьому світі відзначається Міжнародний день миру, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН. Цей день присвячений укоріненню ідеалів миру як у відносинах всередині держав, так і у відносинах між усіма державами і народами.

Раніше для нас, українців, мир – це була повсякденна реальність. На вулицях нашої неньки України було спокійно, всі діти ходили до школи, посміхалися. Але відбулися різкі зміни, підкралося горе… На Україну напав ворог. І нам, українцям, як ніколи, потрібно усіма силами боротися за мир щоб нам завжди світило тепле, ясне сонечко, щоб небо було завжди чисте та голубе, щоб завжди були посмішки на обличчях у людей.

Події, які відбуваються сьогодні на сході нашої країни не залишили байдужими і школярів нашої школи. Цьогоріч 22 вересня усі учні Соше - Острівської ЗОШ І-ІІІ ступенів стали активними учасниками акції «Голуб миру» і всі від 1 до 11 класу внесли свою лепту аби їхнє сьогодення було мирним. Розпочався день молитвою за щасливе майбутнє українського народу, урочисто був піднятий прапор нашої держави під виконання учнями гімну України, хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв Небесної сотні та військових в АТО. Протягом місяця школярі брали активну участь в акції «Напиши листа солдату», написавши листи солдатам у зону АТО.

Діти початкових класів намалювали малюнки на тему «Україна очима дітей». Учні 1-11 класів та вчителі пройшли парадом по селу, щоб кожен житель згадав, який цінний в наш час мир. Діти піднесли до меморіалу загиблих  в Великій Вітчизняній Війні квіти, прочитали вірші, і на останок заспівали пісню "Діти України".

                                      

                                                   

 

 

 

 

    8 травня в Соше-Острівській ЗОШ І-ІІІ ступенів проводилися урочисті лінійки та виховні години на тему : «1939-1945 рр. Пам’ятаємо. Перемагаємо » з ушанування пам’яті загиблих воїнів Другої світової війни й учасників АТО хвилиною мовчання. Нажаль  у нашому селі не залишилось ветеранів, але ми запросили  учасника АТО Ломаку Романа Олександровича. Роман був присутнім на урочистій лінійці і в кінці цієї лінійки зробив нашій школі безцінний подарунок, він подарував нам  прапор з зони АТО, на якому підписалися всі учасники бойових дій. Наша школа була дуже задоволена. На лінійці були представлений фільм про «кіборгів»  Донецького аеропорту, «Добровольці Божої Чоти» режисерів Івана Яснія і Леоніда Кантера.

    9 травня пройшов мітинг - реквієм присвячений 70-річчю від Дня Перемоги над нацизмом в Європі. Учні нашої школи  вшанували пам’ять воїнів Другої світової війни та учасників АТО віршами, піснями.

 В кінці мітингу учні і всі присутні  заспівали Гімн України і поклали квіти до меморіалів Слави. 

    Заходи пройшли із використанням  державної символіки та пам’ятного знаку « Мак пам’яті».

 

Звіт

 про проведення місячника та Дня Цивільної оборони в

Соше-Острівській ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

         Згідно з річним планом роботи школи та наказу РВО від  01 квітня 2015  року  № 46/ОД  « Про підготовку та проведення Тижня знань безпеки Життєдіяльності, «Дня Цивільного захисту», ,,Тижня безпеки дитини ’’ в загальноосвітніх закладах району в 2014-2015 н.р.» з метою патріотичного виховання учнів і формування навичок поведінки під час виникнення надзвичайних ситуацій з 1 по 30 квітня 2015 року у школі було проведено місячник  Цивільного захисту присвячений 29-ї річниці Чорнобильської катастрофи.

Згідно з законом “Про цивільну оборону України”  кожен має право на захист свого життя і здоров’я від наслідків аварій, катастроф, пожеж, стихійного лиха. У зв’язку з цим було розроблено план проведення тижня Цивільного захисту та Тижня Безпеки дитини керівником ЦО по школі Ніколаєвою А.А. та  вчителем «Захисту Вітчизни» Макогоном М.С.

3 квітня стартував тиждень цивільного захисту з лінійки-реквієму присвяченої постраждалим від аварії на Чорнобильській АЕС. На лінійці також було оголошено план проведення тижня.

Класні керівники протягом місяця провели години спілкування та бесіди на теми «Дії населення у різних надзвичайних ситуаціях» (1-4 класи), «Надання першої медичної допомоги потерпілим» (9-10 класи), «Захист населення у надзвичайних ситуаціях» (1-8 класи).

Керівник по ЦЗ Ніколаєва А.А. провела бесіду з працівниками школи        « Про порядок оповіщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та воєнного характеру,  а також  укриття в захисних спорудах», «Небезпеки під час терористичних актів. Основи самозахисту під час терористичних актів». 

7 квітня керівник по ЦЗ та класні керівники провели навчальну евакуацію дітей з приміщення. Проведені навчання виявили високий рівень відповідальності посадових осіб ЦЗ з організації занять; достатній рівень підготовки особливого складу невоєнізованих формувань ЦЗ до дій в умовах надзвичайної ситуації; чіткі дії педпрацівників з організованої евакуації учнів.

Проведене тренування показало, що члени педагогічного і учнівського колективів обізнані з правилами дій в надзвичайних ситуаціях і можуть організовано евакуюватись у безпечне місце.

Усі учасники тренування суворо дотримувалися правил техніки безпеки.

16 квітня учні 9-10 класів навчались правильному застосуванню засобів індивідуального захисту (надівання противогазів, використання медичних засобів).

23 квітня учні 5-10 класів переглянули та обговорили документальний відеофільм «Чорнобильська катастрофа». Після перегляду учні закріпили знання про побачене, відповідаючи на запитання, які були вміщені в пакетах для різних класів до Дня ЦЗ.

24 квітня учні 8 класу на чолі з  класним керівником  Саницькою Н.М. представили тематичну лінійку в День пам’яті 29-ї річниці Чернобильської АЕС.

30 квітня був проведений День Цивільного Захисту, в якому брали участь вчителі та всі учні школи. Розпочався він з практичних занять по евакуації учнів з приміщення школи за сигналом «Увага всім!» при виникненні пожежі. На місці евакопункту було оголошено план проведення Дня ЦЗ. Учні школи були розбиті на відділення, а відділення були поділені на команди: 1-е відділення – 5-10 класи: «Хижаки» - капітан Сірома А. (10 клас), «Термінатор» - капітан Малєвський В. (9 клас);

            2-е відділення – 1-2 класи: «Черемшина» - капітан Бугера В. (2 клас), «Вогник» - капітан Ткач А. (2 клас);

            3-є відділення – 3-4 класи: «Земля» - капітан Ткач О. (4 клас), «Небо» - капітан Сірома В. (3 клас).

Учні змагались у подоланні смуги перешкод, надіванні противогазу, перетягування канату, продемонстрували теоретичні знання з ЦЗ тощо.

В день цивільного захисту учні та вчителі прийняли активну участь у змаганнях (надівання противогаза, надівання противогаза на потерпілого, подолання елементів смуги перешкод, надання першої допомоги).

В кінці дня було підведено підсумки, учасники і переможці нагороджені бонусними балами з предметів «Захист Вітчизни» та фізичної культури.

 

 

Директор школи ____________________________ Богдан О.В.

Керівник по ЦО _____________________________ Ніколаєва А.А.

 

                               Небесна сотня!!!

     На розпорядження Одеської обласної та Великомихайлівської районної державної адміністрації та згідно річного плану  школи, у період 16.02. по 20.02.2015 року у Соше- Острівської ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено ряд заходів в пам’ять Небесної сотні, донесення до школярів масштабів жорстокості, з якою винищували героїв Майдану, виховання особистої стурбованості кожного за події в Україні.

 У рамках раніше складеного плану було обмежено проведення розважальних заходів у школі, приспущено прапор та  вшановано пам’ять загиблих які стояли  за свободу і мир українського народу хвилиною мовчання.

     У п’ятницю 20 лютого проведено загальношкільну лінійку – «Герої не вмирають!!!».

 В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями, які відстоювали свої права, думки, а саме головне свободу слова. У знак вічної пам’яті жертв Небесної сотні школярі та всі присутні на загальношкільній лінійці запалили свічку  незгасної пам’яті!!!

 

      Школярі провели благодійний ярмарок на підтримку воїнів АТО.

Сьогодні десятки тисяч патріотів обороняють від терористів свободу, незалежність та територіальну цілісність України. Наші захисники, як ніколи, потребують уваги і розуміння від своїх співгромадян, у тому числі і від дітей та молоді.

     У такий складний для нашої країни час у Соше- Острівській  школі І-ІІІ ст.  було проведено ряд заходів щодо вдосконалення  роботи з патріотичного виховання учнів та сприяння зростанню підростаючого покоління справжніми патріотами своєї держави. Одним із підтверджень небайдужості юного покоління до своєї Батьківщини є участь в акціях, заходах, що проводяться з метою моральної та матеріальної підтримки української армії.

   У нашому навчальному закладі учні разом із вчителями та батьками організували з 16.02. 2015  по 04.03.2015 року благодійний ярмарок на підтримку воїнів АТО. До проведення  заходу долучилися всі учні школи, вчителі та батьки. Ініціатива організації проведення належала педагогу-організатору Бекчіу Н.Р. разом з членами учнівського самоврядування. На яр марці були різноманітні солодощі, які діти випікали разом зі своїми батьками.

     Розпочата робота у нашому навчальному закладі піднесла у дітей дух Патріотизму, Єдності та віри у Перемогу нашого народу.

     Благодійні ярмарки тривають. Учні та вчителі нашої школи  закликають усіх не бути байдужими до долі нашої Батьківщини. Підтримаймо один одного у такий не легкий для нас час. І нехай наш невеликий внесок на допомогу героям буде частиною великого добра, яке стане запорукою щасливого майбутнього нашої України.

                                       Слава Україні!!!!



 

Наш флешмоб!

Ми учні , села Соше-Острівського, також хочемо частинкою себе підтримати Мир і Єдність України!

Слава Україні!!!

 




 

 

          Зустріла школа героя!

    Свобода… яке маленьке, але разом з тим прекрасне й сильне слово. Український народ завжди славився любов’ю до свободи: говорили те, що думали, робили те, що хотіли і ніхто не міг їх зупинити.

   Наше сьогодення - знову боротьба за свободу, цілісність України.

   Здається, ще вчора ганяв м’яча на долині, в школі, а сьогодні – воїн, захисник Батьківщини. Це слова про учня Соше – Острівської школи Ломаку Романа Олександровича, який в 2012 році закінчив 11 клас, після навчання в Одесі вирішив стати воїном АТО, учасником бойових дій.

 2 лютого Рома, перебуваючи в короткочасній відпустці, відвідав рідну школу. Вчителі та учні з цікавістю, захватом дивилися на нього: ніби наш Рома, а ніби й ні. Перед нами стояв справжній чоловік – воїн: мужній, добрий, сміливий, справедливий, рішучий. Вчителі та учні вели розмову з Ромою, тому що одна справа дізнатись про війну з телевізора, і зовсім інша – безпосередньо поспілкуватись з людиною, яка прибула «звідти». Рома був не багатослівним, про війну розповідати важко, її треба бачити. Але цього допустити не можна.

    Діти подарували Ромі свої малюнки, щирі побажання миру. Рома дав наказ учням добре вчитися, загартовуватись, щоб в разі потреби стати на захист Батьківщини.

    Зараз Рома знову повернувся до своїх бойових побратимів. Вдома його чекають мати,  кохана дівчина і всі ми з  побажанням: «Хай Бог збереже вас, воїни!»

 




 

 

Методичні рекомендації з організації патріотичного виховання дітей та учнівської молоді у 2014/2015 навчальному році

МР Патріотичне виховання.doc (91136)
 

Національно-патріотичне виховання

Патріотичне виховання - це сфера духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується (В. О. Сухомлинський).

 

З 1 вересня по Соше- Острівській ЗОШ І- ІІІ ступенів проводилася робота в напрямку патріотичного виховання. Перед нами постало завдання виховувати в учнів національно - патріотичного виховання.

 Ми забезпечили сприятливі умови для самореалізації особистості в Україні відповідно до її інтересів та можливостей.

 Класні керівники, класоводи та організатор, проводячи «Уроки мужності», виховували правову культуру дітей, повагу до Конституції України, Законів України, державної символіки - Герба, Прапора, Гімну України та історичних святинь. «Урок мужності» подарував учням Соше – Острівської школи соціальний досвід, діти успадкували духовні та культурні надбання українського народу. Такі уроки виховують духовні цінності: патріотизм, національну свідомість, любов до українського народу, його історії, Держави, рідної землі, родини, гордості за минуле і сучасне,  поваги та любові до Захисників України. Також діти малювали малюнки для підтримки бійців в зоні АТО.

  Наша школа - це український  дім, де шанують бійців, поважають Державу і в кожній кімнаті цього будиночка на стіні висить портрет такого ж незламного патріота Т. Г. Шевченка. Також  проводилися заходи «Шевченківські дні», де діти дізнавались нові факти про Великого Кобзаря, про те, що він не тільки український письменник, а й запеклий ворог для Росії. Проводячи ці «Шевченківські дні» ми не дублювали навчальну програму, а намагалися доповнювати її, розширюючи і поглиблюючи знання з української мови та літератури. На таких уроках проводилися наступні  форми діяльності:

  • Пошукова робота( збирання матеріалів, ілюстрацій, маловідомих фактів)
  • Участь в різноманітних конкурсах;
  • Інсценізації творів;
  • Написання фанфіків про зустріч з Т. Г. Шевченком;
  • Вірші напам’ять;

Учні Соше- Острівської ЗОШ ставляться з великою повагою до Т. Шевченка і ці уроки їм дуже допомогли пізнати нашого земляка значно краще.

 За весь час навчання, з 1 вересня до грудня, ми розповідали дітям про Україну та її знаменитостей, патріотів. Учні нашої школи усвідомили, що означає бути патріотом, що потрібно цінувати, поважати, вивчати і берегти українську мову.

 Також 19 листопада проводилася тематична лінійка на тему: «Вся правда про геноцид проти українського народу», після лінійки всі учні нашої школи засвітили свічку пам’яті жертвам голодомору.

 21 листопада проводилися бесіди класними керівниками та класоводами на тему: «День Гідності та Свободи України». Ці бесіди проводилися під таким гаслом: «Україна – це територія гідності й свободи. Таким нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року – Революція Гідності…»